UPOZORNENI!!! Jezek v kleci bude dostupny jen do 25.1.2013!
Pote bude cache nejakou dobu disabled, finalka bude pristupna i nadale.
POZOR!!! ZMENA!!! Cache neni pristupna 24/7!

   Nikdo neumel vyjmout ježka z klece krome Jana Tleskace. Rychlé šípy se to naucily teprve z jeho deníku, nikdy však nemely možnost se ve skutecnosti presvedcit, zda by to dokázaly, protože hlavolam nedostaly nikdy do ruky. A ted tady hlavolam je - a Jindra se usilovne snaží o to, co nedokázaly celé generace Stínedelských krome Otakara Losny. Dostat ježka z klece ven!
   A darí se to! Kupodivu - darí se to! Jindra namáhave oddychuje, pot rozcilení se perlí na jeho cele - a ježek stále víc vystupuje svými výcnelky ze své tesné klece, kde - krome nekolika vterin lonského roku odpocíval celé desetiletí.
  "Mám!" vykrikl pak pronikave Jindra. "Podívejte se! Mám! Je venku!" Roztáhl chvející se ruce. Na dlani levé ruky mel kovové pozdro, na druhé dlani byla ostnatá kulicka, rovnež z kovu, ponekud zrezivelá. Rychlé šípy se k Jindrovi vrhly a prohlížely obe soucástky hlavolamu. Bylo to k neuverení! Hlavolam je v moci Rychlých šípu! Dokonce rozebraný! Byl to jeden z nejvýznamnejších okamžiku celého klubu!
   "Dobrá! Ale ted dál!" vykrikl pak netrpelive Mirek. Takrka vytrhl ježka z Rychlonožkovy ruky a pravil: "Musíme jednat rychle! Rozšroubujeme ho! Umru nedockavostí!"
Otrel kulicku a její ostny dukladne skelným papírem, až se pod nánosem špíny a rezu objevila ryska, která jasne naznacovala, že kulicka se skládá ze dvou stejne velkých cástí. Pokusil se oddelit je od sebe šroubováním.
    Nepodarilo se mu to však, ac se namáhal, jak mohl."Prinesu olej, pockej!" zavolal Cervenacek a jiz zmizel ve dverích. Netrvalo ani dve minuty a byl zpet s lahvickou strojního oleje. Mirek celého ježka dukladne promastil, špickou ostrého nože vycistil rysku od posledních zbytku špíny a pak se oprel prsty znovu o výcnelky ježka, až mu klouby na prstech zbelely. "Tak co - jde to?" toužebne šeptl Jarka. Neuvedomil si vzrušením, že muže mluvit nahlas. Napetí se stupnovalo každou vterinou. Hoši ani nedýchali. Obklopili Mirka tak, že na ježka ani nevidel. Nebylo to však zapotrebí - stacilo jen opírat se prsty do ostnu ježka. Pak ostny povolily. Pohnuly se na obou polokoulích ježka proti sobe, pomalu, ozvalo se témer neslyšitelné skrípnutí a Mireh zvolal: "Jde to! Povoluje! Lidicky, já se zblázním!"


   1.ulice RASNOVKA: N50°05.531' E014°25.508' - souradnice Vas zavedou do prazske ulice, kde se ve filmu Zahada hlavolamu nachazela "Stinadla". Pod ulicni ceduli RASNOVKA I. jsou dve cisla popisna - modre A, cervene B.
   2.ulice LILIOVA: N50°05.056' E014°24.989' - stojite v dalsi z dulezitych "Stinadelskych" ulic, kde se filmy Zahada hlavolamu a Stinadla se bouri natacely. Nad ulicni ceduli LILIOVA je hneda smerova tabule, ktera ukazuje smer k jedne vyznamne prazske pamatce. Kdy byl polozen zakladni kamen teto pamatky? = C
   3.Nyni potrebujete nalezt Jezka v kleci. N50°(A+1).(B-276)' E014°(19+A).(C+5*A-B-399)'. Zde byval jezek v kleci se souradnicemi finalky. Vzhledem k tomu, ze posledni tady vydrzel ani ne mesic (a to prosim byl plastovy jezek v kleci za 50 kc), najdete tady ted jenom navod, jak postupovat dale; nechtel jsem vas pripravit o navstevu tohoto mista. Jezek v kleci je k predani z ruky do ruky - jen v pracovni dny 7.30 - 18.00!
   4.Pri hledani finalniho pokladu se dostanete hluboko do jedne stinadelske zahrady, v blizkosti je i posvatny strom Vontu - Gingo. Schranku ulozte tak, jak jste ji nasli.


    Verim, ze rada z Vas se vrati do let, kdy jsme hltali Foglarovky a snazili se byt alespon trochu cestni a dobri jako Mirek Dusin a  kazdy z clenu Rychlych Sipu. Dodrzovat "Bobriky" a plnit "modry zivot". Rad bych, aby pri hledani , kazdy z Vas dodrzoval alespon zakladni pravidla souteze a byl cestny. Nic si prosim neodnasejte a doprejte zabavu i ostatnim. Jelikoz mista, kde se budete pohybovat jsou lidem na ocich, snazte se byt nenapadni a neupozornovat na skryse. A NEZAPOMENTE SI DO STINADEL VZIT S SEBOU ZLUTY SPENDLIK a zapichnout si jej do klopy!  Mnoho zdaru  pratele a prijemnou zabavu. Jiz ted nekteri z Vas v usich slysi tajemnou Vontskou pisen!


LegendyDekujeme kacerovi marcipanek za dotaci, ktera nam umozni umistit zpet kovoveho jezka vsem kacerum pro radost. Jeste jednou diky!